On Wednesday, a restaurant sold a quantity of wine in 6 ounce servings, and on Thursday, it sold the same total quantity of wine in 4 ounce servings. If the price on Wednesday was $9.00 per glass, and the revenue on Thursday was that of the revenue on Wednesday, what was the price per glass of the wine on Thursday?