GMAT 考满分题库

- 数学PS -
Eight apples and three peaches cost twice as much as three apples and four peaches. What is the ratio of the price of a peach to that of an apple?
  • A1/2
  • B1/3
  • C2/3
  • D3/4
  • E2/5
显示答案
正确答案: E

讨论题目 或 发起提问

|

题目讨论

  • 按热度
  • 按顺序

最新提问