To make a smoothie, 12 ounces of yogurt that cost dollars per ounce are mixed with 20 ounces of fruit that cost
dollars per ounce. What is the cost, in dollars, per ounce of the smoothie?
To make a smoothie, 12 ounces of yogurt that cost dollars per ounce are mixed with 20 ounces of fruit that cost
dollars per ounce. What is the cost, in dollars, per ounce of the smoothie?