Seth bought 2 pairs of jeans that cost dollars each and 5 shirts that cost
dollars each. What is the average cost, in dollars, per item that Seth bought?
Seth bought 2 pairs of jeans that cost dollars each and 5 shirts that cost
dollars each. What is the average cost, in dollars, per item that Seth bought?