Taaffeite costs more per ounce than painite. But since plutonium costs more per ounce than platinum, it follows that taaffeite costs more per ounce than platinum.
Any of the following, if introduced into the argument as an additional premise,
Taaffeite costs more per ounce than painite. But since plutonium costs more per ounce than platinum, it follows that taaffeite costs more per ounce than platinum.
Any of the following, if introduced into the argument as an additional premise,